Herecké kurzy pro neherce

Originální teambuildingový program, jednodenní herecká dílna staví na chuti vyzkoušet si divadlo v jakémkoliv věku. Součástí je návštěva divadelního představení a beseda s herci.

O PROGRAMU

Hledáte originální teambuildingový program? Chcete zlepšit spolupráci a uvolnit komunikační bariéry mezi členy vašeho týmu? Potřebujete povzbudit kreativitu Vašich zaměstnanců

Herecký kurz pro neherce I.

Jednodenní praktická herecká dílna se zabývá základy a principy fungování divadla, na které se však v samotném divadle často zapomíná. Účastníci formou praktických cvičení prozkoumávají úplnou prapodstatu divadelního umění, rozpomínají se na bezstarostný svět dětských her, na uvolnění, které hru vždy provází.

Dalším tématem divadelních cvičení jsou týmová spolupráce, vnímání partnera a živá komunikace. Účastníci se prakticky zabývají stavbou, principy a definicí dramatické situace, bez které není žádného divadla. Vyzkouší si různé podoby dramatické situace, co ji ovlivňuje, určuje, determinuje a na vlastní kůži zjistí bytostnou potřebu dramatické situace pro herce na jevišti. Vše probíhá formou kolektivních her a cvičení, které vedou k vlastnímu a osobnímu si uvědomění potřeby divadla v dnešním světě.

Součástí jednodenního hereckého kurzu je i návštěva divadelního představení a následná beseda s herci.

Dílna nestaví na hereckém talentu účastníků, ale na jejich chuti a odhodlání vyzkoušet si divadlo. Dílna je tudíž otevřena komukoliv v jakémkoliv věku i postavení.

Herecký kurz pro neherce II.

Kromě základního kurzu nabízíme i navazující kurz pro absolventy Hereckého kurzu pro neherce I.

V pokračovacím kurzu si účastníci hrají v kolektivu i nadále, jen rozšíří zájem o základní stavební kámen jakéhokoliv divadelního představení, a to je dramatická situace. Budou si ji pevně definovat, vyzkouší si, jak se dramatická situace buduje a  co ji ovlivňuje a několik dramatických situací si i zahrají.

ORIENTAČNÍ ČASOVÝ PLÁN

  • 10–13 praktická cvičení
  • 13–14 oběd
  • 14–16.30 praktická cvičení
  • 17.00 divadelní představení
  • po skončení představení beseda s herci v Klubu Divadla ABC/Rokoko

DALŠÍ INFORMACE

Lektor: MgA. Petr Hašek – divadelní režisér a dramaturg
Max. počet osob: 12
Orientační cena: 1.500 Kč/osobu
Místo konání: Zkušebna Městských divadel pražských (Vodičkova 32, 110 00 Praha 1)

Související odkaz: Zkušebna Městských divadel pražských

Městská divadla pražská, p.o.
V Jámě 1
110 00 Praha 1
Česká republika

Vilém Havránek
obchodní referent